Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Socjologia ogólna

Dziecko in vitro. Społeczeństwo

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Co to znaczy być dzieckiem z in vitro? Jak to jest nim być we współczesnej Polsce? Czy taki sposób poczęcia ma znaczenie?
Autorki tekstów udzieliły głosu najbardziej zainteresowanym dzieciom urodzonym dzięki in vitro, ich rodzinom, osobom niepłodnym, osobom starającym się o dziecko (kobietom i mężczyznom). Osobom, które jednocześnie mogą czuć się najbardziej poszkodowane przez toczącą się w ostatnich latach w polskiej przestrzeni publicznej dyskusję dotyczącą wspomaganej reprodukcji.
Na książkę składają się nie tylko artykuły stricte naukowe, opisujące wyniki badań czy sytuację prawną, lecz także wzruszająca autoetnografia pierwszego polskiego dziecka poczętego in vitro czy zapis dyskusji o tym, jaką rolę w życiu rodziny mogą odgrywać różne stanowiska wobec tej technologii. Książka jest modelowym przykładem antropologii zaangażowanej, otwartej na potrzeby tych, których najbardziej dotyczy. Autorki stosowały nowatorskie i upodmiotawiające metody badań, w tym związane z działalnością artystyczną i zabawą.
Z recenzji dr hab. Agnieszki Kościańskiej

Rok wydania: 2018 Wydawnictwo: Oficyna Naukowa Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 12x20cm Ilość stron: 280 Waga: 0.5 kg EAN: 9788364363856

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie