Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Antropologia ogólna

Dziecięce doświadczenia ADHD T.1-2

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Na kartach tej książki nie znajdziemy stwierdzeń w rodzaju ADHD nie istnieje, lekarze z premedytacją farmakologizują dzieci czy ADHD to wymysł koncernów farmaceutycznych. Dużą rolę odegrała tutaj, jak sądzę, etnografia. Wgląd w świat przeżywany pozwala bowiem za jednym zamachem uchwycić realność i problematyczność ADHD. W narracji Autorki ADHD jest problematyczną jednostką diagnostyczną, ale jest jednocześnie czymś realnie istniejącym w praktykach społecznych, doświadczeniach, codziennych zmaganiach.
Książka jest zarazem oryginalna i inspirująca. ADHD jest w niej fenomenem niejednoznacznym, płynnym, wymagającym nieustannej pracy, a zarazem zaskakującym i niezwykle ciekawym. Czytając ją, mamy bowiem przekonanie, że nawet tak oklepany medialnie temat, jak nadpobudliwe dzieci, może ukazać swoje nieznane oblicze. Jest to zasługa głównie drobiazgowej pracy etnograficznej, która ujawniła nieznane aspekty życia z ADHD.

Rok wydania: 2019 Wydawnictwo: Oficyna Naukowa Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 13x20cm Ilość stron: 448 Waga: 0.5 kg EAN: 9788366056008

Opinie