Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Audiobooki - mp3

Dymy nad Birkenau Audiobook

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Dziś Oświęcim razem z okolicami jest pusty. Międzynarodowy cmentarz, ciągnący się na przestrzeni kilkunastu kilometrów. Okoliczna ziemia czerwieni się kroplami jarzębin - nieprzeliczonymi jak krople krwi, które na nią padały przez szereg lat.
O najciemniejszej karcie historii ludzkości pisze Seweryna Szmaglewska, która po aresztowaniu przez gestapo w roku 1942 za udział w konspiracji, trafiła do obozu koncentracyjnego Auschwitz Birkenau. Wspomnienia Autorki spisane zaraz po zakończeniu II Wojny Światowej zostały dołączone do materiałów oskarżenia przeciw oprawcom hitlerowskim podczas Międzynarodowego Trybunału w Norymberdze.
Tę reportażową powieść warto wysłuchać nie tylko ze względu na plastyczność opowieści, sugestywny styl, czy bogactwo myśli lecz przede wszystkim ze względu nad historię w niej zapisaną. Odarte z powieściowej fikcyjności wspomnienie jest świadectwem Zagłady ale także przestrogą dla kolejnych pokoleń.
Czas trwania: 12 godzin, 58 minut

Rok wydania: 2016 Wydawnictwo: Aleksandria Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 17x24cm Waga: 0.5 kg EAN: 9788365449764

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie