Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Religie - opracowania ogólne

Duchowe Pielgrzymowanie. Polska i świat

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Zjawisko pielgrzymowania jest prawie tak stare, jak historia ludzkości. Już w czasach pogańskich miejsca święte rozsiane były w różnych zakątkach świata. W Kościele katolickim występują niemal od samych początków i mimo historycznych perturbacji do dziś mają trwałą pozycję w duszpasterstwie. Pierwszą pielgrzymką, uznawaną za prawzór pątnictwa, jest wędrówka Abrahama z Ur do ziemi wskazanej mu przez Boga. Następne było wyjście Izraelitów z Egiptu i ich czterdziestoletnia podróż przez pustynię do Ziemi Obiecanej.
W książce Duchowe pielgrzymowanie. Polska i świat przedstawiamy tylko niewielką część ośrodków kultu. Opisaliśmy te najważniejsze i najczęściej odwiedzane przez pielgrzymów. Staraliśmy się ukazać w rzetelny sposób ich historię, piękno architektoniczne, a także duchowy wymiar, który ma tak ogromne znaczenie dla wiary. Całość wzbogacają barwne ilustracje. Mamy nadzieję, że publikacja ta poszerzy zasób wiedzy Czytelników o głównych miejscach kultu na świecie, a jednocześnie podkreśli, jak ważną rolę odegrały one i nadal odgrywają w rozwoju Kościoła katolickiego.

Rok wydania: 2020 Wydawnictwo: Arystoteles Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 0x0cm Ilość stron: 220 Waga: 0.5 kg EAN: 9788380384927

Opinie