Powrót

Klasyka bajek i wierszy

Drzewo życzeń

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Zabawna, głęboka i ciepła historia o inności i tolerancji, opowiedziana z zaskakującej perspektywy.
Może drzewa nie umieją żartować, ale bez wątpienia potrafią opowiadać historie. Tę opowiada pewien dwustuletni dąb. Ma na imię Dąb i jest drzewem życzeń co roku ludzie ozdabiają go skrawkami papieru, szmatkami, czasem nawet skarpetkami. Każda taka ozdoba to czyjeś marzenie.
Razem ze swoją przyjaciółką wroną Bongo i innymi zwierzętami, które żyją w jego dziuplach i gałęziach, Dąb czuwa nad okolicą. Mogłoby się wydawać, że nic już go nie zaskoczy. Ale pewnego dnia do jednego z domów przy jego ulicy wprowadza się rodzina z zagranicy. Nie wszyscy życzliwie ją witają. Wkrótce wydarza się coś, co sprawi, że Dąb złamie najważniejszą zasadę wszystkich roślin i zwierząt i przemówi do ludzi.
Drzewo życzeń znalazło się na liście bestsellerów New York Timesa i Amazona (w kategorii Dziecięce książki o tolerancji), ukazało się w już ponad 20 wersjach językowych i doczekało się entuzjastycznych recenzji w wiodących czasopismach na całym świecie.
Pięknie napisana, budująca opowieść, która odciśnie swój ślad w sercu każdego czytelnika, bez względu na wiek.
The New York Times Book Review
Wartka, mądra i czuła opowieść, w której zwyciężają szacunek, odwaga i nadzieja.
Kirkus Reviews
Applegate stworzyła skromnego, silnego bohatera, który w poruszający sposób przemawia do hałaśliwego i nieprzyjaznego świata.
The Washington Post
Prostota i wdzięk książki Applegate tworzą mocny kontrast z uprzedzeniami, z którymi się rozprawia. Ważny apel o wzajemną życzliwość dochodzący z niespodziewanej strony.
Publishers Weekly
Drzewo życzeń to książka przepełniona czułością, bardzo potrzebna i na czasie.
Booklist

Rok wydania: 2018 Wydawnictwo: Dwie Siostry Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x12cm Ilość stron: 176 Waga: 0.5 kg EAN: 9788365341891

Opinie