Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Podróżniczy

Drzazga. Kłamstwa silniejsze niż śmierć

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Dziadkowie brali udział w zbrodniach. Rodzice milczeli. Wnuki muszą o tym opowiedzieć, by ich dzieci tego nie powtórzyły.
Mirosław Tryczyk odkrył, że jego dziadek, ten sam, któremu uwielbiał siadać na kolanach, uwikłany był w zbrodnie na niewinnych osobach. Jak się uporać z taką prawdą?
Autor rusza w Polskę śladem osób sobie podobnych. Które odkryły grzechy przodków i szukają języka, by o nich opowiedzieć. Trudno przyznać się do tego, że nie radzimy sobie z prawdą o naszej historii, o naszych najbliższych. Jak kochać tych, którzy zabijali?
To książka o ludziach, którzy mają odwagę pamiętać i nie chcą już milczeć. Bo wyparte poczucie winy jest jak drzazga, która jątrzy ranę.
Tryczyk przyznaje, że członkowie jego rodziny uwikłani byli w mordy na Żydach. Zrywając w ten sposób z przyjętym w Polsce decorum, ustanawia niespotykany w naszym piśmiennictwie standard szczerości, umożliwiając wypowiedzenie prawdy zablokowanej przez fałszywe lojalności. Jego postawa udziela się rozmówcom, zachęcając ich do podobnej otwartości. To reportaż z frontu pamięci.
prof. Joanna Tokarska-Bakir
Mirosław Tryczyk doktor nauk humanistycznych, filozof. Autor książki Miasta śmierci.

Rok wydania: 2020 Wydawnictwo: ZNAK Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 12x20cm Ilość stron: 352 Waga: 0.5 kg EAN: 9788324048762

Opinie