Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Biznes - opracowania ogólne

Droga do ruiny. Tajny plan globalnego kryzysu...

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Metody naukowe można stosować w ekonomii i uzyskiwać dzięki temu świetne wyniki, jednak większość popularnych ekonomistów to nie naukowcy, a dogmatycy. Zachowują się jak politycy, populiści albo propagandyści. Ignorują fakty, które nie popierają ich twierdzeń. Pragną naukowego prestiżu bez zachowania naukowego rygoru. Efektem takich działań są: kiepski wzrost gospodarczy, nieoczekiwane reakcje giełdy i rynków finansowych, a w konsekwencji światowy kryzys, bankructwa i załamania finansowe.
Trzymasz w ręku książkę, która odsłania mroczne tajemnice elit, rządów i polityków. Wiedza w niej zawarta będzie bezcenna w obliczu kolejnego kryzysu, na który już teraz przygotowują się rekiny finansjery. Droga do ruiny wyjaśnia podstawowe procesy zachodzące w gospodarce. Pokazano w niej, jak posłużyć się trzema najważniejszymi nowymi narzędziami badawczymi w tej dziedzinie: psychologią behawioralną, teorią złożoności i wnioskowaniem przyczynowym. Opisano kilka wątków w skomplikowanej sieci XXI-wiecznych rynków kapitałowych. Powstał fascynujący i zarazem przerażający obraz. Niestety, prezentuje on przyszłość niepodobną do niczego, co do tej pory widzieliśmy.
W tej książce przeczytasz między innymi:
- o świecie, w którym króluje jeden pieniądz i jeden porządek,
- o tym, jak złożona jest maszyna do robienia pieniędzy,
- o tym, kim są eksperci ekonomii,
- o tym, czym jest dług w gospodarce,
- o tym, jak wyglądają faszyzm i demokracja w nowych odsłonach.
Rozpoznaj tajne plany najbardziej wpływowych ludzi na świecie!
James Rickards jest doktorem nauk prawnych i komentatorem wydarzeń ze świata ekonomii. Przez 35 lat pracował na Wall Street. Jest autorem wielu bestsellerów dotyczących makroekonomii i finansów, a także doradcą Ministerstwa Obrony i wywiadu USA w sprawach dotyczących zagrożeń finansowych i ekonomii międzynarodowej. Brał udział w przygotowaniu pierwszej symulacji wojny finansowej przeprowadzonej przez Pentagon.

Rok wydania: 2018 Wydawnictwo: One Press / Helion Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 15x23cm Ilość stron: 272 Waga: 0.5 kg EAN: 9788328334137

Opinie