Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Psychologia ogólna

  • -10%

Dlaczego tak trudno jest odejść

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Książka zawiera wnioski i obserwacje oparte na wieloletnim doświadczeniu Autorki w pracy indywidualnej i instytucjonalnej na rzecz ofiar przemocy. Prezentuje problem w sposób interdyscyplinarny z perspektywy teoretycznej i praktycznej, opiera się zwłaszcza na koncepcjach psychologii narracyjnej i psychologii procesu.
Autorka pokazuje subiektywną prawdę zranień i zniewolenia kobiet w bliskich relacjach, która jest skutkiem przemocy psychicznej lub psychicznej i fizycznej. Jest to doświadczenie indywidualne, występujące zwykle jako skutek tzw. przemocy domowej, ale występuje także jako zjawisko zbiorowe, czyli efekt przemocy zanurzonej w kulturze i instytucjach społecznych.
Publikacja dostarcza bogatej wiedzy o psychologicznym i pozapsychologicznym wymiarze przemocy wobec kobiet i pokazuje, dlaczego droga do uwolnienia się kobiet spod kontroli i zniewolenia w przemocowym związku jest trudna. Jest onLogo "Niebieska linia"a powiązana z przemocą społeczną i negatywnymi stereotypami kulturowymi, które na nią przyzwalają albo nawet jej sprzyjają.

Rok wydania: 2015 Wydawnictwo: Eneteia Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 13x20cm Ilość stron: 167 Waga: 0.5 kg EAN: 9788361538714

29,25 zł 32,50 zł
+ -

Opinie