Powrót

Klasyka bajek i wierszy

Diabły w legendach polskich

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Diabły - wrogowie Boskiego ładu, wichrzyciele i buntownicy. Nieustannie piętrzą przeszkody i uciekają się do przemyślnych forteli, aby szkodzić człowiekowi i zdobyć jak najwięcej dusz. Często tak dobrze ukrywają się w fałdach ludzkich mózgów, że mało kto dopatrzy się w naszych złych czynach oraz wydarzeniach historycznych diabelskich inspiracji. Od kilku wieków coraz częściej i głośniej powątpiewa się w istnienie złych duchów, a to dla nich sytuacja wymarzona.
Legendy zaprezentowane w tym tomie - będącym kontynuacją "Aniołów w legendach polskich" - osadzone są w konkretnej przestrzeni historycznej, powiązane z prawdziwymi wydarzeniami i osobami kształtującymi dzieje Polski, co pozwala lepiej zrozumieć poszczególne opowieści i oświetlić ich bogate konteksty.
Życzę wszystkim odbiorcom, aby przytoczone tu legendy oraz materiały objaśniające skłoniły ich do refleksji nad sprawami niewidzialnymi. Może każą zastanowić się nad udziałem niewidzialnych mocy w kulturze materialnej oraz duchowej naszego narodu?
- Autor

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: M wydawnictwo Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 0x0cm Ilość stron: 322 Waga: 0.5 kg EAN: 9788380437517

Opinie