Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Aktorzy i artyści

David Bowie. STARMAN

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Świadectwo kariery wielkiego człowieka i artysty.
10 stycznia 2016 roku świat stracił legendę, bez której muzyka nigdy nie będzie taka sama. ZiggyStardust, Changes, Under Pressure, Let's Dance, Fame, Heroes ioczywiście Starman to sztandarowe utwory Davida Bowiego, muzyka, którego sposób bycia zadomowił się wnaszej świadomości na dobre, równolegle zjego twórczością. Pisał lub nagrywał praktycznie ze wszystkimi od Iggy'ego Popa, przez Freddiego Mercury'go, aż do Johna Lennona. Sprzedał 136 milionów albumów, dysponował jedynym wswoim rodzaju głosem, ajego twórczość wywarła znaczny wpływ na wielu wykonawców, takich jak Nirvana czy Franz Ferdinand.
Starman. Człowiek, który spadł na ziemię to interesujące podsumowanie kariery Davida Bowiego. Każdy epizod jego kariery został opisany zniezwykłą dbałością oszczegóły, aliczne anegdoty sprawiają, że Starmana czyta się jednym tchem. Autor nie idealizuje artysty, nie tworzy sztampowej laurki, natomiast sprawia, że bohatera tej książki nie sposób nie lubić, nawet jeśli nie jest się jego fanem.
To już drugie wydanie monumentalnej biografii Davida Bowiego ikony popkultury, nonkonformisty, jednego znajważniejszych muzyków wszech czasów.
***
Brytyjski dziennikarz muzyczny Paul Trynka zastanawia się nad rozmiarami zadziwiającej androgynii, która uczyniła zBowiego prawdziwego człowieka lat siedemdziesiątych. Tej biografii bardzo blisko do miana totalnej. Nad książką Starman. Człowiek, który spadł na ziemię pochyliłem się zprawdziwą przyjemnością.
The New York Times

Rok wydania: 2016 Wydawnictwo: Sine Qua Non Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 15x21cm Ilość stron: 576 Waga: 0.5 kg EAN: 9788379247448

Opinie