Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Pozostałe

  • -30%

Dama polskiej medycyny. Opowieść biograficzna o dr Jadwidze Titz-Kosko + autograf

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Posiada autograf.

Dama polskiej medycyny to kolejna pozycja wydawnicza w twórczości Ewy Ostrowskiej, popularyzująca i utrwalająca pamięć o ludziach niezwykłych, wyrastających ponad przeciętność, z którymi los ją zetknął a którym wszyscy wiele zawdzięczamy. Poświęcona wspaniałej kobiecie, wielkiej patriotce, lekarce i działaczce społecznej - dr Jadwidze Titz-Kosko, książka przypomina także postać jej męża, kpt. ż.w. Stanisława Koski, ostatniego dyrektora Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni przed wybuchem wojny, poległego w pierwszych dniach września 1939 roku w obronie Gdyni. 
Życie doktor Jadwigi, egzotyczne i barwne w swoich początkach, w późniejszym okresie bogate w dokonania i wypełnione działaniami na rzecz ludzi chorych, stanowi przykład pozytywistycznej pracy od podstaw. Była pionierką polskiego lecznictwa reumatologicznego, organizatorką kompleksowego systemu opieki zdrowotnej nad osobami chorymi na reumatyzm, dorosłymi i dziećmi - poczynając od badań profilaktycznych, leczenia szpitalnego i sanatoryjnego, po rehabilitację i tworzenie zakładów pracy chronionej, aż po budowę spółdzielczych domów dla ludzi chorych chronicznie, pozbawionych opieki osób bliskich.

Rok wydania: 2002 Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Miniatura Stan: UżywanaRodzaj okładki: Miękka Wymiar: 13.5x20.5cm Ilość stron: 165 Waga: 0.35 kg TIN: T01240395

Uwagi:

Autograf na stronie tytułowej Brzegi stron zakurzone, Oprawa lekko wytarta, Rogi oprawy trochę zagięte, 
27,84 zł 40,00 zł

Opinie