Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Elektronika

Ćwiczenia w laboratorium wysokich napięć

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Niniejszy skrypt jest przeznaczony dla studentów studiów dziennych i zaocznych wydziałów elektrycznych uczelni wyższych. Zawarty materiał ma pomóc studentom w przygotowaniu się do ćwiczeń, przeprowadzeniu pomiarów, sporządzeniu protokołów pomiarowych i opracowaniu sprawozdań. Omówiono w nim 12 różnych ćwiczeń, które mogą być wykonywane w dowolnej kolejności. Część pierwsza zawiera krótkie podstawy teoretyczne do ćwiczeń, których opis zestawiono w części drugiej. W części trzeciej opisano eksperymenty wysokonapięciowe. Niektóre z nich demonstrowane są w ramach pokazu wyładowań elektrycznych w hali wysokich napięć Politechniki Wrocławskiej a także w wielu innych tego typu laboratoriach.
Laboratorium Wysokich Napięć w którym odbywają się zajęcia na Politechnice Wrocławskiej zostało zaprojektowane przez Prof. Jerzego Ignacego Skowrońskiego i mgr inż. Jerzego Lisieckiego na początku lat 1950-tych. Jednak początki wysokich napięć we Wrocławiu mają ponad stuletnią historię. Tym historycznym zagadnieniom poświęcona jest ostatnia część książki.
Prawie wszystkie przedstawione ćwiczenia zostały opracowane przed wielu laty przez Jerzego Lisieckiego. Dwa z nich są własnym opracowaniem autora: Prąd upływu na zabrudzonym izolatorze napowietrznym oraz Efekt odwrócenia biegunowości w układach izolacyjnych o słabej nierównomierności pola elektrycznego. W kilku ćwiczeniach dokonano również pewnych modyfikacji ich programu.

Rok wydania: 2013 Wydawnictwo: Dolnośląskie Wydawnictwo Edukacyjne Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 16x23cm Ilość stron: 151 Waga: 0.5 kg EAN: 9788371252259

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie