Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Literatura piękna - proza polska

Córka papieża

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Lukrecja była dzieckiem kardynała Rodrigo de Borgii, późniejszego papieża Aleksandra VI, i jednej z jego luksusowych kurtyzan. Otrzymała staranne wykształcenie, miała być dobrze wychowaną panienką.
Miała 12 lat, gdy po raz pierwszy posłużyła ojcu do osiągnięcia politycznych celów. Wydał ją za mąż i był świadkiem nocy poślubnej. Z pierwszym mężem sam ją rozwiódł, drugiego zamordował, na trzeciego wybrał kobieciarza i syfilityka.
Mimo przeciętnej urody stała się symbolem rozbuchanych żądz erotycznych i rozwiązłego stylu życia. Oskarżana o kazirodcze stosunki z ojcem i bratem nazywana była największą kurtyzaną Rzymu. Maestro staje w obronie Lukrecji. Swą książkę oparł na źródłach, m.in. na autentycznych listach córki papieża. Odnalazł w nich raczej kobietę łagodną, uwikłaną w okrutną grę ojca i odważną niż femme fatale. To jej po raz pierwszy w dziejach oddaje głos w swojej mistrzowskiej powieści.

Rok wydania: 2015 Wydawnictwo: ZNAK Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 17x24cm Ilość stron: 320 Waga: 0.5 kg EAN: 9788324030491

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie