Powrót

Poradniki

Co zrobić z idiotami. I samemu nie wyjść na idiotę

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Masz wrażenie, że otaczają cię idioci, którzy sprzysięgli się, by zatruć ci życie?
Nie możesz ich zignorować ani przed nimi uciec. Spotykasz ich wszędzie: w sklepie, w pracy, na rodzinnym obiedzie, na imprezie, w urzędzie Próbujesz nie czytać komentarzy internetowych oszołomów, szerzących w sieci swoje spiskowe teorie i rozpowszechniających fake newsy niczym zarazę. Nieopatrznie włączasz jednak telewizor, a tam debata sejmowa.
Jeśli poraża cię wszechobecna głupota i wciąż zadajesz sobie pytanie, skąd wzięli się ci wszyscy ignoranci i dlaczego to właśnie oni zawsze wygrywają przeczytaj tę książkę.
Filozof Maxime Rovre z humorem, łagodną ironią i mądrością analizuje sytuacje dnia codziennego. Pokazuje, jak nie dać się złapać w pułapki, które zastawiają na nas idioci, jak rozmawiać z tymi, którzy nie chcą słuchać, a przede wszystkim: jak nie dać się wyprowadzić z równowagi i zachować zimną krew, by samemu nie wyjść na idiotę.
Ta książka to prawdziwe lekarstwo na plagę naszych czasów i zbiorową chorobę, która niszczy nam życie głupotę.
Analizując fenomen idiotów, (...) Maxime Rovre proponuje nam poradnik samoobrony przed nieznośnymi ignorantami oraz etyczną refleksję nad życiem w społeczeństwie.
LIVRES HEBDO
Maxime Rovre jest francuskim pisarzem, tłumaczem i profesorem, specjalistą od filozofii Spinozy. Współpracuje z Magazine Littraire. Jego zainteresowania naukowe sytuują się na granicach historii filozofii, antropologii i sztuki współczesnej.
Prawdziwa lekcja pokory.
L'EXPRESS
Ta książka skrzy się humorem.
LE POINT

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: ZNAK Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x21cm Ilość stron: 240 Waga: 0.5 kg EAN: 9788324074044

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie