Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Chemia organiczna

Chemia organiczna, zestaw 3 książek

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Chemia organiczna rozwiązywanie problemów - 1986, 683 str

Chemia organiczna 1 - 1985, 965 str

Chemia organiczna 2 - 1985, 452 str

Termin chemia organiczna oznaczał pierwotnie dział chemii zajmujący się systematyką oraz badaniem własności związków organicznych, które, jak wierzono, nie mogą być otrzymane na drodze syntezy laboratoryjnej, a jedynie przez żywe organizmy.

Później okazało się jednak, że niemal wszystkie związki chemiczne produkowane przez organizmy żywe da się też sztucznie zsyntezować. Udało się następnie otrzymać wiele związków, które w naturze nie występują, ale których własności są zbliżone do tych produkowanych przez organizmy żywe. Ponadto samo życie zależy w znacznym stopniu od związków nieorganicznych. Bardzo wiele enzymów i innych białek takich jak hemoglobina wymaga do swojej aktywności obecności jonów metali przejściowych.

Obecnie nauką, która zajmuje się badaniem związków chemicznych występujących w żywych organizmach oraz ich przemianami jest biochemia, która jest powiązana zarówno z chemią organiczną jak i wieloma dyscyplinami biologii.

Z drugiej strony okazało się, że wszystkie związki organiczne zawierają węgiel czterowartościowy (pomijając dwutlenek węgla i cyjanki, będące zw. nieorganicznymi), stąd obecnie definicja chemii organicznej to chemia wszystkich tych związków węgla, którymi nie zajmowała się wcześniej tradycyjna chemia nieorganiczna. Z powodu ogromnej liczby możliwych do otrzymania związków zawierających złożony szkielet węglowy mogą one posiadać bardzo różnorodne właściwości oraz zastosowania. Przykładowo praktycznie wszystkie stosowane obecnie barwniki, tworzywa sztuczne oraz leki to związki organiczne.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN Stan: UżywanaRodzaj okładki: Twarda z obwolutą Wymiar: 12.8x19cm Waga: 1.5 kg TIN: T01225049

Uwagi: Obwoluty zakurzone, zabrudzone, pożółkłe, poszarpane, naderwane, postrzępione, rogi opraw lekko zagięte, Brzegi stron zakurzone, zabrudzone, Strony trochę pożółkłe, zabrudzone,. 

Opinie