Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Chemia

Chemia GIM 1-3 zbiór zadań Bigos wyd.2009 WSiP

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Nowe zmienione wydanie zawiera inny - bardziej przejrzysty układ. - Treści zadań są uporządkowane tematycznie w 9 rozdziałach, natomiast w rozdziale 10 znajdują się zadania trudniejsze, dla uczniów bardziej zainteresowanych chemią:
1.Atomy i cząsteczki
2. Równania reakcji chemicznych
3. Roztwory
4. Wodorotlenki a zasady
5. Kwasy
6. Sole oraz surowce mineralne i energetyczne
7. Węglowodory
8. Pochodne węglowodorów
9. Złożone związki organiczne
10. Zadania konkursowe
Na początku każdego rozdziału i paragrafu zamieszczono krótkie wstępy teoretyczne przypominające dane zagadnienia wraz z przykładami i uwagami o technice rozwiązywania zadań.
W zbiorze występują trzy typy zadań:
- zadania-ćwiczenia o prostej konstrukcji (w rozdz. 1-9) uporządkowane zgodnie z zasadą stopniowania trudności;
- zadania tzw. otwarte (różnorodne i zróżnicowane pod względem formy) - zatytułowane "Sprawdź, czy potrafisz";
- zadania konkursowe - przygotowujące do uczestnictwa w zawodach.
Ze zbioru może korzystać gimnazjalista bez względu na to, z jakiego podręcznika się uczy. Wszystkie zadania mają pełne rozwiązania, co określa samokształceniowy charakter zbioru.
Zbiór jest cenną pomocą nie tylko dla nauczycieli, ale również dla rodziców w kierowaniu procesem samokształceniowym uczniów. Nauczyciel może wskazać im zadania, które będą wiązać się z realizowanymi zagadnieniami na lekcjach bieżących, a także ukierunkować przygotowanie się młodzieży do sprawdzianów, prac klasowych, konkursów bądź egzaminu kończącego naukę w gimnazjum.

Rok wydania: 2009 Wydawnictwo: WSiP Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 25x17cm Ilość stron: 264 Waga: 0.5 kg EAN: 9788302100826

Opinie