Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Polska

  • -5%

Camino Portugalskie Centralne. Poradnik pielgrzyma

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Poradnik prowadzi nas drogą Camino Portugalskiego Centralnego z Porto do Santiago de Compostela. Jest to XI etapów drogi około 240 km Camino Portugalskiego Centralnego w wersji optymalnej dla dwutygodniowego urlopu.

Nie jest to typowy przewodnik. Autorka dzieli się tym wszystkim, co udało jej się przeżyć i zrozumieć podczas wielokrotnych pielgrzymek tą drogą.

Santiago de Compostela, gdzie mieści się grób głównego patrona Hiszpanii, jest jednym z trzech najbardziej zakorzenionych w historii chrześcijaństwa miejsc pielgrzymkowych na świecie obok Jerozolimy i Rzymu. Drogi do Santiago de Compostela prowadzą z różnych krajów europejskiego kontynentu, przede wszystkim z Francji, Hiszpanii i Portugalii. Już od średniowiecza pielgrzymi zdążali na spotkanie ze św. Jakubem pierwszym apostołem, który poniósł śmierć męczeńską w imię Chrystusa. Ruch pielgrzymkowy ożywia się z roku na rok, a motywy pielgrzymowania są bardzo różne: religijne, duchowe, turystyczne, kulturowe, często towarzyskie.

Poradnik jest zaproszeniem do wspólnego wędrowania. A zatem w drogę!

Rok wydania: 2017 Wydawnictwo: Salwator Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 12x20cm Ilość stron: 132 Waga: 0.5 kg EAN: 9788375805628

20,71 zł 21,80 zł
+ -

Opinie