Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Literatura piękna - proza polska

Była raz wojna, Bomby poszły

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Wielka Brytania, Afryka północna, Włochy... wielka wojna, której losy jeszcze nie były przesądzone, choć uczestniczyła już w niej Ameryka. Heroizm, trud codziennej walki, znaczące wydarzenia i drobne epizody, w których uczestniczy i które ogląda autor.
Jest zawsze na pierwszej linii, zawsze obok żołnierzy. W reportażach zawartych w tym zbiorze pisanych na zamówienie dziennika "New York Herald Tribune" najwięcej miejsca poświęcił nie rzeczom i sprawom uznanym za najważniejsze, nie budzącym grozę wydarzeniom, lecz drobnym, codziennym (niekiedy zabawnym) sprawom, które wojnie towarzyszą. Ukazuje przy tym ludzki wzniosły i skromny wymiar nieludzkiej wojny.
Tłem dla powieści "Bomby poszły", która po raz pierwszy ukazuje się w polskim przekładzie, jest obraz amerykańskich sił powietrznych oraz amerykańskiej załogi bombowca, najważniejszego elementu tychże sił, a także jak określił to sam Steinbeck "najwspanialszej drużyny świata.

Rok wydania: 2018 Wydawnictwo: W.A.B. Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x12cm Ilość stron: 442 Waga: 0.5 kg EAN: 9788381233347

Opinie