Powrót

Egzaminy, certyfikaty

  • -5%

Brain Friendly Grammar Neurolanguage... + DigiBook

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

"Gramatyka większość uczniów jej nie znosi i, tak naprawdę, nie znosi jej także większość nauczycieli języków obcych". Tak swoją książkę rozpoczyna Rachel Paling autorka metody nazwanej Neurolanguage Coaching(R). Książka Brain Friendly Grammar pozwala nauczycielom zrozumieć przyczyny, dla których dotychczasowe metody nauczania gramatyki nie były dla mózgu ani przyjazne ani stymulujące. Pokazuje także siłę tzw. rozmowy coachingowej, w toku której uczeń łatwiej przyswaja i zapamiętuje informacje.
Publikacja składa się z trzech sekcji. Pierwsza to część teoretyczna poświęcona omówieniu tych odkryć neuronauki, które znajdują zastosowanie w nauczaniu gramatyki. Druga jest przewodnikiem, w którym krok po kroku pokazano, jak teorię stosować w praktyce. Część trzecia to zbiór przykładowych skryptów, które nauczyciel może wykorzystać jako swoisty szkielet rozmów coachingowych o konkretnych zagadnieniach gramatycznych (np.: o czasach gramatycznych, mowie zależnej, poszczególnych częściach mowy, języku oficjalnym i nieoficjalnym).
Brain Friendly Grammar nie jest z pewnością tradycyjnym podręcznikiem do gramatyki i bardzo różni się od innych publikacji z tej dziedziny. Jest skierowana do nauczycieli języka angielskiego, którzy szukają inspiracji, chcąc uczyć gramatyki w sposób bardziej efektywny i stymulujący.

Wydawnictwo: Express Publishing Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x21cm Waga: 0.5 kg EAN: 9781471591204

59,85 zł 63,00 zł
+ -

Opinie