Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Podróżniczy

  • -5%

Bóg? Tylko po prawej stronie

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Musimy bronić naszych tradycyjnych wartości!
Czy górnolotnie brzmiące hasła są narzędziem cynicznej gry polityków? Czy chrześcijańskie slogany zniekształcają niewygodne przesłanie Ewangelii?
Iacopo Scaramuzzi, włoski watykanista, zabiera czytelnika w fascynującą i przerażającą podróż do świata polityki, pełnego chrześcijańskich symboli i sprzecznego z ich duchem przesłania. Włoscy nacjonaliści, węgierscy eurosceptycy, rosyjscy imperialiści i amerykańscy konserwatyści. Ilu z nich naprawdę zależy na tym, co głoszą? Jak rozpoznać przystrojonych w piórka pobożności manipulantów? Co grozi Kościołowi, który stanie się narzędziem politycznych rozgrywek?
Populiści odkryli chrześcijaństwo w pustce, która powstała po upadku wielkich ideologii, wobec braku nowych idei, wskutek epokowego kryzysu gospodarczego i dzikiej globalizacji. Świat stał się dla nich zamieszkaną przez upiory islamu pustynią, po której hula wiatr zeświecczenia. Ich powrót do religii jest pozbawiony wiary.

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: WAM Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 0x0cm Ilość stron: 192 Waga: 0.5 kg EAN: 9788327719522

35,06 zł 36,90 zł
+ -

Opinie