Książki idealne na długie jesienne wieczory

28 września 2020 admin 0 min read 1 Komentarz

Książki idealne na długie jesienne wieczory

28 września 2020 admin 1 Comment

Ciepły koc, kubek ciepłej herbaty lub kakao i… dobra lektura – to dla nas jesienny niezbędnik! Wy też szukacie wciągającej i nastrojowej książki na jesień? Koniecznie sprawdźcie nasz mały przewodnik zakupowy!

Książki z jesienią w tytule

Wśród naszego książkowego asortymentu możecie znaleźć pozycje, które o jesieni traktują dosłownie – ich autorzy wspominają jesień już w samym tytule. „Jesień Magii” Doroty Wieczorek to rozgrywająca się we współczesnym świecie, pełna przygód opowieść, w której znana wszystkim baśń zyskuje zupełnie nowy wymiar. Brzmi jak idealna propozycja na szare popołudnie, prawda?

Fanom Gabriela Garcii Marqueza polecamy powieść „Jesień patriarchy”. Przeczytacie w niej o nieograniczonej władzy wyimaginowanego dyktatora i trwającej wieczność agonii. Wielogłosowa narracja, humor i niejednoznaczność stanowią o wyjątkowości tego dzieła realizmu magicznego.

Szukacie klasyki? Sięgnijcie po opowiadanie „Jesień” Bruno Schulza. Polski prozaik żydowskiego pochodzenia zabierze Was ze sobą w nostalgiczną wyprawę do utraconego świata młodości.

Z kolei „Jesień Średniowiecza” to propozycja dla wszystkich miłośników nauki i historii. Johan Huizinga opisuje w niej szeroką panoramę schyłku średniowiecza, mechanizm jego zamierania i rozkładu w kręgu kultury burgundzkiej XIV-XV wieku.

Jesienny nastrój w książkach

Jeśli w powakacyjnych lekturach chcielibyście znaleźć więcej jesieni niż tylko tą tytułową, mamy dla Was kolejne propozycje.

„Wigilia wszystkich świętych” Agathy Christie wprowadzi Was bez wątpienia w halloweenowy i mroczny nastrój. Tak samo tajemnicze są inne kryminały tej autorki, które polecamy na jesień.

Tym, którzy wolą bardziej romantyczne powieści, polecamy wybór powieści Nicholasa Sparksa, np. „Jesienna miłość”. Wzruszenie, emocje i nostalgia gwarantowane!

Wśród naszego księgozbioru znajdziecie też wiele jesiennych propozycji dla dzieci i młodzieży. Polecamy m. in. „Jesień na ulicy Czereśniowej”, „Jesień Mikołajka”, „Przewodnik prawdziwych tropicieli – jesień„, „Jabłonka Eli”, „Wietrzyk” czy „Dolina Muminków w listopadzie”.

Nowości wydawnicze

Jesienią swoją premierę ma zawsze wiele nowości wydawniczych. Między innymi nowy Mróz, Coben, Nesbo, Lackberg, a także Nosowska i Niedźwiecki! Zajrzyjcie na naszą stronę www.tezeusz.pl i wybierzcie coś dla siebie.

Macie jakieś swoje ulubione tytuły, które kojarzą Wam się właśnie z jesienią? Koniecznie podzielcie się nimi z resztą czytelników w komentarzu!

1 Komentarz

  • P. Prus Głuchowski 29 września 2020 at 21:32

    Może trochę infantylnie, ale od dzieciństwa takie skojarzenie wywołuje u mnie ‚Niesamowity dwór’ Nienackiego🤗.

  • Odpowiedz

    [FM_form id=”1″]

    NAJNOWSZE WPISY

    ×