Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Strona główna

Bilz F. E. - Nowe lecznictwo przyrodnicze, Tom II, 1929 r.

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Bogato ilustrowany podręcznik i jednocześnie poradnik medyczny. Schorzenia omawiane są tu według klucza alfabetycznego. Opis książki F. E. Bilz - nauczyciel lecznictwa przyrodnego, właściciel lecznicy przyrodnej Bilza. Książki do nauczania i podręcznik leczenia przyrodnego i ochrony zdrowia. Zawierają 480 w tekście drukowanych rycin, wiele tablic barwnych i 3 barwnych modełów budowy ciała ludzkiego i jego narządów. „…sympatyą kuracye polegają często na złudzeniach i oszukaństwie; jeżeli n.p. środek sympatyczny pomógł, to stało się to w sposób zupełnie naturalny; tak n.p. jest pociąganie lub położenie rąk i t.d. najczęstszym środkiem sympatycznym. Przy silnem głaskaniu (gnieceniu, mięsieniu) usuwa się n.p. nagromadzoną krew i limfę i mocno siedzące nagromadzenie wypocin. Taksamo wywołuje się też przez głaskanie, jako też położenie rąk wyziew magnetyzmu (ozonu, obacz tamże*), który z głaskającej ręki wychodzi, często głęboko do bolesnej lub chorej części ciała się dostaje i tamże nerw sprawiający ból często wnet uspokaja; prócz tego podbudza odpowiednie miejsce skóry do większej czynności i wydzielania.” (fragment)

Rok wydania: 1929 Wydawnictwo: Księgarnia i Instytut Sztuk Pięknych Stan: UżywanaRodzaj okładki: Twarda Wymiar: 16.5x23.5cm Waga: 1.325 kg TIN: T00016361

Uwagi: Brzegi stron mocno zakurzone i pobrudzone. Oprawa mocno naddarta, wytarte oraz pobrudzona. Kilka stron lekko przetartych. Oderwany grzbiet książki.

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie