Powrót

Klasyka bajek i wierszy

Bieg z zagadkami. Lisek i Prosiaczek z...

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Bieg z zagadkami
Czy na drzewie mieszka sowosójka? Czy w lesie rosną margaryniaki? Jak odróżnić zajęczy bobek od czekoladki? Lisek i Prosiaczek z niezakręconym ogonkiem biorą udział w biegu z zagadkami i muszą sobie poradzić z tymi trudnymi pytaniami. Warto, bo na zwycięzców czeka wyjątkowa nagroda. Przekonajcie się, czy Liskowi i Prosiaczkowi uda się ją zdobyć!
Bieg z zagadkamito kolejna po Leśnej gazeciei Kawiarence pod Ptasim Ogonem książka norweskiej serii o Lisku i Prosiaczku z niezakręconym ogonkiem.
Niezwykłe i pełne łobuzerskiego humoru historie napisane przez Bjrna F. Rrvika współgrają ze śmiesznymi i szalonymi ilustracjami Pera Dybviga. Poznajcie Liska i Prosiaczka z niezakręconym ogonkiem!
Bjrn F. Rrvik
Jeden z najbardziej uznanych i najchętniej czytanych w Norwegii autorów literatury dziecięcej, wielokrotnie nagradzany za historie zabarwione zwariowanym humorem i pełne nadzwyczaj oryginalnych pomysłów, wspaniałe do czytania na głos i po cichu przez czytelników w każdym wieku.
Per Dybvig
Malarz, grafik, autor animacji oraz jeden z najwyżej cenionych norweskich ilustratorów literatury dziecięcej. Artysta nagradzany i wystawiany. Jego ilustracje pełne są humoru i rzadkiej, niemal dziecięcej siły wyrazu.
Iwona Zimnicka
Od lat tłumaczy literaturę duńską i norweską. Przełożyła pokaźną liczbę tytułów, od serii kryminałów Jo Nesb po osławioną Moją walkę Karla Ove Knausgrda. W 1996 roku zdobyła Nagrodę im. Janusza Korczaka polskiej sekcji IBBY za tłumaczenie Przepowiedni DżokeraJosteina Gaardera oraz otrzymała Royal Norwegian Order of Merit, przyznany przez króla Haralda V.

Rok wydania: 2020 Wydawnictwo: DrugaNoga Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 0x0cm Ilość stron: 44 Waga: 0.5 kg EAN: 9788393388639

Opinie