Powrót

Antyki - książki do 1950 r.

Biały murzyn,1887 r.

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Biały Murzyn – polski melodramat z 1939 roku, na podstawie pozytywistycznej powieści o awansie społecznym Michała Bałuckiego z 1875 roku, pod tym samym tytułem[1].Antoni Sikorski, student medycyny, przyjeżdża na wakacje do ojcowskiej chłopskiej chaty. W lesie przypadkiem ratuje hrabiankę Jadwigę Lipską, która zraniła się w nogę. Kobieta nie okazuje żadnej wdzięczności, traktuje go arogancko i z wyższością, mimo to Antoni jest urzeczony jej urodą i zakochuje się w dziedziczce. Kiedy dowiaduje się, że jest zaręczona z Zygmuntem Karskim popada w apatię. Jadwiga jest zakochana z wzajemnością w narzeczonym, dlatego, gdy Zygmunt umiera w wyniku ran odniesionych w wypadku samochodowym, próbuje się zabić. Po raz kolejny Antoni ratuje ją w ostatnie chwili.

Rok wydania: 1887 Wydawnictwo: Nakładem i drukiem S.Lewentala Stan: UżywanaRodzaj okładki: Twarda Wymiar: 13x19.5cm Ilość stron: 360 Waga: 0.4 kg TIN: T01186625

Uwagi: Oprawa wytarta, Rogi i oprawy zagięte,wytarte, Na grzbiecie ślady po nalepkach.Strony  pożółkłe,zabrudzone,pierwsza strona spisana ołówkiem,Brzegi stron zakurzone, zabrudzone.Blok książki pęknięty, kilka kartek odchodzi od bloku.Druk czytelny.Pieczątki po poprzednim właścicielu. 

Opinie