Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Politologia, stos. międzynarodowe

Bezpieka. Zbrodnia i kara?

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

"Bezpieka. Zbrodnia i kara?" to wstrząsająca książka opisująca wiele lat stalinizmu w Polsce, ukazująca ukrywane przez lata prawdy i niepoznane dotąd fakty.
To unikatowa i niepowtarzalna pozycja, po jaką sięgną chętnie wszyscy interesujący się historią stalinizmu w Polsce. W zeznaniach i relacjach oficjalnie jest wiele kłamstw i nieścisłości: nic więc dziwnego, że Ci najwytrwalsi szukają tylko sprawdzonych i rzetelnych faktów. Znajdziemy je właśnie w pozycji "Bezpieka. Zbrodnia i kara?".
Książka dokumentuje lata stalinizmu w Polsce. Bez wątpienia był to czas pełen bólu, cierpienia i prześladowań. Brak wolności, swobody i narzucona władza: jak można było tak w ogóle funkcjonować? Relacje i zeznania ofiar oraz sprawców pokazują działanie całego aparatu bezpieczeństw. Możemy dowiedzieć się, kim byli ludzie, którzy stali na jego szczycie i decydowali o każdym kolejnym kroku. Wykorzystano wiele cennych dokumentów z dawnych lat, do których do tej pory niewiele osób miało w ogóle możliwy dostęp. Warto również dodać, iż wiele pism po prostu zniszczono, aby zatuszować jeszcze więcej zbrodni.
"Bezpieka. Zbrodnia i kara?" przedstawia liczne manipulacje władzy, zezwalające na bezkarność oprawców. Nic nie było sprawiedliwe, przez co nikt nie mógł liczyć na pomoc ze strony rządu. Co jednak naprawdę musieli przeżywać ludzie dotknięci tymi ciężkimi czasami?
Jacek Snopkiewicz jest polskim dziennikarzem, publicystą i scenarzystą telewizyjnym. Przez wiele lat współpracował z TVP, był redaktorem naczelnym telewizyjnych Wiadomości i rzecznikiem prasowym TVP.

Rok wydania: 2018 Wydawnictwo: Rytm Oficyna Wydawnicza Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 17x24cm Ilość stron: 520 Waga: 0.5 kg EAN: 9788373997844

Opinie