Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Pozostałe

Belizariusz Wódz Bizancjum

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Belizariusz słusznie jest uznawany za ostatniego wybitnego rzymskiego generała. Ten naczelny wódz armii bizantyjskiej z ramienia cesarza Justyniana walczył i zwyciężał z Persami na Wschodzie, Wandalami w Afryce Północnej, Ostrogotami w Italii i Hunami w obronie Konstantynopola, znacząco przyczyniając się do odrodzenia wielkiego imperium rzymskiego w pierwszej połowie VI wieku. Zmienne koleje losu doprowadzały go zarówno na szczyty kariery, jak i do spektakularnych upadków, jednak wbrew legendzie nie zmarł w nędzy i zapomnieniu. Biografia jednego z największych dowódców starożytności zawiera także szczegółowe opisy taktyki, organizacji i wyposażenia armii bizantyjskiej i jej przeciwników na Wschodzie i Zachodzie.
Ian Hughes jest historykiem i specjalistą od armii rzymskiej okresu późnego antyku. Studiował historię starożytną i średniowieczną na uniwersytecie w Cardiff. Napisał szereg książek o czasach schyłku cesarstwa rzymskiego: Stilicho: The Vandal Who Saved Rome, Aetius: Attila's Nemesis oraz Imperial Brothers: Valentinian, Valens and the Disaster at Adrianople.

Rok wydania: 2016 Wydawnictwo: Poznańskie Stan: UżywanaRodzaj okładki: Twarda Wymiar: 13.5x20.5cm Ilość stron: 399 Waga: 0.5 kg EAN: 9788379765065 TIN: T02552050

Uwagi:

Obwoluta/Oprawa: wytarta, porysowana, ze śladami zgięć
Brzegi stron: zakurzone, trochę zabrudzone
Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie