Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Klasyka bajek i wierszy

  • -10%

Baśnie dla młodszych i starszych

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Ludzie opowiadają sobie baśnie od bardzo, bardzo dawna. I to na całym świecie! Często to właśnie baśnie były i są pierwszymi opowieściami zasłyszanymi w dzieciństwie. Wiele trafiło do kanonu literatury dla dzieci. Czy tylko dla dzieci? Najdawniejsze baśnie wcale nie były dla nich przeznaczone. To dorośli opowiadali je sobie nawzajem. Być może dlatego aż do dziś baśnie to opowieści i dla dużych, i dla małych. Dla młodszych i starszych.
Baśnie dla młodszych i starszych Zofii Staneckiej to zbiór sześciu klasycznych baśni. Czerwony Kapturek, Trzy świnki, Kopciuszek, Księżniczka na ziarnku grochu, Knyps z czubkiem i Jaś i Małgosia zostały opowiedziane na nowo. Autorka ukochanej przez dzieci Basi i wielu innych znakomitych książek, z właściwą sobie swadą, dystansem i wrażliwością, przywołuje znane nam wszystkim postaci i historie, skłaniając do ich ponownego odkrycia i interpretacji.
Każda z baśni została opatrzona krótkim, ciekawym rysem historycznym, który przybliża młodszym i starszym czytelnikom ich genezę i kolejne realizacje.

Rok wydania: 2018 Wydawnictwo: Egmont Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 24x27cm Ilość stron: 112 Waga: 0.5 kg EAN: 9788328132740

33,48 zł 37,20 zł
+ -

Opinie