Dodatkowe  15 zł RABATU  na  WSZYSTKO  przy zakupach za min. 179 zł z kodem:  31maj2024 

Bajki i wiersze zagranicznych autorów

przeglądaj wg:
produkty 1-70 z około 16 700
sortuj:

Bajki i wiersze zagranicznych autorów

produkty 1-70 z około 16 700
sortuj:
przeglądaj wg

Bajki i wiersze zagranicznych autorów

Twoja pociecha lubi bajki Disneya czy postaci z seriali telewizyjnych, np. Psi Patrol? A może chcesz, żeby poznała kultowe historie z lat 80. i 90.? Postaw na zagraniczne bajki i wiersze dla dzieci! Wspólne czytanie to najlepszy sposób na dobrą zabawę i zacieśnienie więzi. W księgarni Tezeusz znajdziesz najciekawsze pozycje dla najmłodszych. Wybieraj z tysięcy popularnych książeczek!

Jakie są najpopularniejsze bajki i wiersze zagraniczne dla dzieci?

Szukasz dla swojej pociechy czegoś ciekawego do czytania? Wiersze i bajki zagraniczne dla dzieci to świetny wybór! Mnogość różnych autorów do wyboru, interesująca tematyka (w tym zwierzęta, dinozaury, kosmos, samochody i wiele więcej) i przepiękny styl pisania pozwolą Ci wybrać tylko najlepsze pozycje!

Do najpopularniejszych rodzajów tego typu zagranicznej literatury dziecięcej można zaliczyć:

 • współczesne krótkie książeczki dla najmłodszych, takie jak Śpij, króliczku, Mysz, która chciała być lwem,
 • klasyczne powieści i baśnie najwybitniejszych autorów, np. Hansa Andersena czy braci Grimm,
 • współczesne historyjki z bohaterami telewizyjnymi uwielbianymi przez dzieci, np. Psi Patrol, Masza i niedźwiedź czy Clifford. Wielki czerwony pies,
 • książeczki opisujące przygody bohaterów Disneya, np. Elsy z Krainy Lodu, Kubusia Puchatka, Vaiany, Mulan i wielu innych z różnych dekad,
 • inne zagraniczne bajki i wierszyki, w tym z lat 80. i 90., np. Przygody Krecika czy Przygody rozbójnika Rumcajsa.

Jak widzisz – wybór jest ogromny. Wystarczy dopasować rodzaj literatury do zainteresowań i wieku swojego dziecka, by już niedługo cieszyć się niesamowitą lekturą i przenieść w świat przygód!

A może… bajki i wiersze zagraniczne z lat 80. i 90.?

Dla wielu rodziców i dziadków czytanie z dzieckiem lub wnukiem zagranicznych historii z lat 80. i 90. to prawdziwy wehikuł czasu! Wiele najpopularniejszych historii Disneya, takich jak Tarzan, Król Lew, Aladyn czy Niezwykła przygoda Kubusia Puchatka pochodzi właśnie z tego okresu.

Bajki i wiersze z lat 90. dziś również cieszą się popularnością wśród najmłodszych i wiele z nich zostało przelanych na papier. Krótkie historie opisują przygody znane z filmów lub całkiem nowe. Książeczki są przepięknie wydane i ilustrowane, co jeszcze bardziej zwiększa przyjemność z czytania. Maluch może oglądać obrazki i wiedzieć ulubionych przyjaciół, których zna z ekranu.

Zagraniczne wiersze i bajki z lat 80., takie jak Krecik, Wilk i Zając, Pszczółka Maja czy Był sobie człowiek to kolejna porcja nostalgii dla dorosłych, a dla najmłodszych – cudowni bohaterowie, z którymi mogą poznawać świat. Najczęściej ich historie są spisane w formie krótkich opowiastek, które świetnie nadają się np. na dobranoc czy w trakcie czekania u lekarza.

W księgarni Tezeusz znajdziesz najlepsze zagraniczne wiersze i bajki z lat 80 i 90 dla dzieci, dzięki którym poczujesz się tak, jak za dawnych lat! Dla Twojej pociechy to również będzie niesamowita przygoda – w końcu opowieści są uniwersalne i nadają się także dla współczesnych maluchów.

Dlaczego warto czytać dziecku bajki i wiersze?

Na pewno się zgodzisz, że czytanie to jedna z ważniejszych czynności, która ma nie tylko walory rozrywkowe, ale też edukacyjne. Dlaczego warto czytać bajki i wiersze, w tym zagraniczne?

 1. To świetna rozrywka zarówno dla malucha, jak i rodzica. Przeczytanie krótkiej historyjki np. przed snem, w kolejce u lekarza czy w trakcie nudnego deszczowego dnia to najlepszy sposób, by cudownie się bawić, a także odciągnąć uwagę pociechy.
 2. Dzięki wspólnemu czytaniu zacieśniacie więzi, które stają się jeszcze silniejsze.
 3. Podczas czytania dziecko uczy się prawidłowej wymowy i nowych słów.
 4. Czytając lub słuchając bajek i wierszy, maluch rozwija wyobraźnię.
 5. Na podstawie historii dziecko uczy się rozróżniać dobro od zła, postaw moralnych i nabywa umiejętności społecznych.
 6. Jeśli książki są czytane w domu rodzinnym, istnieje większa szansa, że Twoja pociecha będzie po nie sięgać również w przyszłości.
 7. Czytanie historyjek z lat 80. i 90. to doskonały sposób, by opowiedzieć o swoim dzieciństwie.

Co wziąć pod uwagę, wybierając zagraniczne bajki dla dzieci?

Jeśli zastanawiasz się, jakie zagraniczne bajki i wiersze dla dzieci wybrać, weź pod uwagę kilka kwestii. Najważniejsze z nich to:

 • wiek swojej pociechy – inne historie sprawdzą się u malucha, a inne w przypadku dziecka, które dopiero uczy się czytać lub już czyta samo,
 • zainteresowania Twojej pociechy – zwierzątka, samochodziki, kosmos, dinozaury, lalki, przygody, baśnie i legendy, historie o innych ludziach – to tylko niektóre tematy, z których możesz wybierać,
 • czas poświęcany na czytanie – w swojej biblioteczce warto mieć zarówno króciutkie zagraniczne historyjki do przeczytania w kilka minut, jak i dłuższe książki z opisaną historią.

W księgarni Tezeusz znajdziesz tylko najlepsze pozycje, więc z łatwością dobierzesz coś, co będzie dopasowane do Twojej pociechy. Baśnie, bajki i wiersze z lat 80. i 90., opowieści ze współczesnymi bohaterami telewizyjnymi – to tylko niektóre z opcji! Na naszych półkach dostępne są najlepsze historie, które zapewnią maluchowi rozrywkę na długie godziny, a przy okazji nauczą go wielu nowych, przydatnych umiejętności.

SKUPUJEMY KSIĄŻKI - ZOBACZ

Skupujemy książki używane: