Dodatkowe  15 zł RABATU  na  WSZYSTKO  przy zakupach za min. 179 zł z kodem:  31lip2024 

Bajki i wiersze polskich autorów

przeglądaj wg:
produkty 1-70 z około 16 400
sortuj:
sortuj:
przeglądaj wg

Bajki i wiersze polskich autorów

Szukasz książek dla swojej pociechy, które wciągną malucha w świat literatury, a przy okazji pozwolą zacieśnić Waszą relację w trakcie wspólnego czytania? Postaw na krótkie bajki i wiersze dla dzieci na dobranoc! Julian Tuwim, Jan Brzechwa czy Agnieszka Osiecka to tylko niektórzy polscy autorzy, dzięki którym wspólnie poczujecie magię! Na półkach księgarni Tezeusz.pl znajdziesz pozycje dla dzieci w różnym wieku.

Julian Tuwim i inni autorzy – najlepsze wiersze i bajki dla dzieci

Któż z nas nie zna takich wierszy Juliana Tuwima jak Lokomotywa, Rzepka czy Ptasie radio albo utworów Jana Brzechwy, np. Kaczka dziwaczka, Tańcowała igła z nitką czy Jak rozmawiać trzeba z psem?

Od pokoleń są czytane na dobranoc niemal wszystkim maluchom! Jeśli i Ty chcesz, by Twoje dziecko poznało polską klasykę literatury dziecięcej – wybierz coś z księgarni Tezeusz. Takie książki są obecnie przepięknie ilustrowane i wydawane w nowoczesny sposób. Niczym nie odbiegają więc od ulubionych dziecięcych książek, np. z bohaterami telewizyjnymi.

Jakich polskich autorów znajdziesz na naszych półkach? Wybieraj spośród krótkich wierszy i bajek na dobranoc autorstwa np.:

 • Juliana Tuwima,
 • Jana Brzechwy,
 • Ignacego Krasickiego,
 • Julii Duszyńskiej,
 • Waldemara Cichonia,
 • Adama Bahdaja,
 • Anity Głowińskiej,
 • Agnieszki Osieckiej,
 • Wandy Chotomskiej.

W ofercie dostępne są zarówno bajki znanych polskich poetów, jak i współczesnych autorów dla dzieci. Znajdziesz tu również kultową serię Poczytaj mi, mamo, która od lat ma wielu zwolenników. Dostępne są ponadto niezwykle popularne książeczki z serii Kicia Kocia, które również napisała Polka.

Dlaczego warto wybrać bajki i wiersze dla dzieci polskich autorów?

Polskie krótkie bajki dla dzieci do czytania na dobranoc i nie tylko to świetny sposób, by zapoznać malucha z klasyką literatury. Dlaczego warto wybrać takich autorów jak Julian Tuwim czy Jan Brzechwa? Do najważniejszych korzyści należą:

 • możliwość wspólnego spędzania czasu – czytanie na dobranoc to jeden z lepszych sposobów, by zacieśnić więzi z pociechą,
 • nauka języka i wymowy – wiersze i bajki są pisane przepiękną polszczyzną, dzięki czemu dziecko uczy się języka i nowych słów, a także dowiaduje się, w jaki sposób prawidłowo je wymawiać,
 • nauka czytania – w przypadku kilkulatków krótkie teksty świetnie sprawdzają do poznawania liter i pierwszych prób samodzielnego ich składania,
 • rozwój wyobraźni i funkcji poznawczych – nie od dziś wiadomo, że literatura korzystnie wpływa na mózg i pozwala rozwinąć wiele nowych umiejętności,
 • rozwój wrażliwości moralnej – takie wierszyki jak Skarżypyta, Samochwała, Leń i wiele innych pokazują korzystne postawy oraz pomagają odróżnić dobro od zła,
 • kształtowanie nawyku sięgania po książkę – jeśli będziesz czytać maluchowi od pierwszych miesięcy życia, znacznie zwiększasz szansę, że w przyszłości będzie chętniej sięgać po literaturę i uczyć się nowych rzeczy.

Wspólne czytanie polskiej literatury, przede wszystkim na dobranoc, przynosi wiele korzyści. Warto mieć więc na swojej półce chociaż kilka książek z krótkimi bajkami, np. Ilustrowane wiersze polskie dla dzieci (z utworami m.in. Juliana Tuwima), Wierszyki na gibkie języki. Gimnastyka mistrza języka czy Poczytaj mi, mamo. 15 bajek na 100 lat.

Krótkie bajki dla dzieci do czytania – na dobranoc i nie tylko

Większość krótkich bajek i wierszyków przeczytasz w kilka minut. Dzięki temu takie książeczki świetnie nadają się do czytania na dobranoc. Wspólne chwile przed snem to dla części rodzin prawdziwy rytuał. Krótkie historyjki to również dobry sposób, by zająć dziecko np. w samochodzie, w kolejce u lekarza czy w restauracji.

Wiele opowiastek nadaje dla maluchów, które nie potrafią jeszcze składać liter – słuchanie głosu rodziców i oglądanie obrazków to doskonały sposób na wspólną zabawę. Jeśli Twoja pociecha dopiero uczy się czytać, również może wybrać historyjki takich autorów jak Julian Tuwim. Wiersze dla dzieci sprawdzają się też w przypadku prawdziwych małych miłośników literatury, którzy uwielbiają czytanie!

Jakie bajki i wiersze polskich autorów wybrać?

Każde dziecko lubi co innego, dlatego wybór krótkich bajek na dobranoc najlepiej dopasować do zainteresowań swojej pociechy. Jedne maluchy lubią zwierzęta, inne samochody, a jeszcze kolejne – historyjki o innych ludziach. Ty najlepiej znasz swojego malucha, dlatego na pewno z łatwością wybierzesz coś, co będzie dla niego ciekawe do codziennego czytania! Na półkach księgarni Tezeusz znajdziesz kilkanaście tysięcy pozycji dla najmłodszych.

Przykładowo do najpopularniejszych książeczek na dobranoc ze zwierzątkami należą: Uśmiech dla żabki, Nowe przygody Nuki. Owczarek węgierski rozrabia na polskich nizinach czy seria Kicia Kocia.

Zastanawiasz się, czy warto czytać polskich autorów? Wiersze i bajki takich klasyków jak Julian Tuwim czy Jan Brzechwa to prawdziwy must-have na półce w dziecięcym pokoju! Dodatkowo warto dobrać coś współczesnego, np. z serii Kicia Kocia. Zabawne, krótkie i ciekawe teksty sprawdzą się zarówno na dobranoc, jak i w trakcie codziennej zabawy. Wybieraj spośród tysięcy pozycji w księgarni Tezeusz!

SKUPUJEMY KSIĄŻKI - ZOBACZ

Skupujemy książki używane: