Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Geografia ogólna

Atlas SP 7-8 Geografia WSiP

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Atlas jest przeznaczony dla uczniów klas 78 szkoły podstawowej. Zawiera nowocześnie zaprojektowane mapy i wykresy, których treść dodatkowo ilustrują atrakcyjne zdjęcia. W formie graficznej zgromadzono w nim zagadnienia dotyczące wydarzeń z początku XXI wieku. Podstawą wszystkich informacji są najnowsze dane i badania. Publikacja zawiera mapy uwzględniające treści nowej podstawy programowej, w tym ukazujące relacje przyczynowo-skutkowe oraz czasowo-przestrzenne pomiędzy różnymi elementami i procesami zachodzącymi w środowisku geograficznym (np. zasięgi powodzi, przyroda Kenii).
Szczegółowe mapy tematyczne pozwalają na realizację podstawowego celu nauczania geografii na tym poziomie edukacji, którym według twórców podstawy programowej jest interpretacja treści map. Mapy regionów fizycznogeograficznych Polski według prof. Kondrackiego z krótkimi opisami pomagają uczniom lepiej poznać własny region i uzupełniają lukę powstałą w wyniku zamieszczenia w nowej podstawie programowej wyłącznie wyboru regionów, które uczeń powinien obowiązkowo poznać w trakcie nauki w klasie 7. Na końcu publikacji znajdują się zestawienia tabelaryczne z najczęściej wykorzystywanymi danymi statystycznymi z zakresu geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej.
Atlas dzieli się na następujące tematy: Geografia Polski, Geografia fizyczna świata, Geografia społeczno-gospodarcza, Geografia regionalna, Tablice statystyczne.

Rok wydania: 2017 Wydawnictwo: WSiP Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Ilość stron: 120 Waga: 0.5 kg EAN: 9788302168956

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie