Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Historyczne

Arystoteles O duszy

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Arystoteles (gr. Ἀριστοτέλης, Aristotelēs, ur. 384 p.n.e.,zm. 322 p.n.e.) – filozof, jeden z trzech – obok Sokratesa i Platona – najsławniejszych filozofów starożytnej Grecji. Nazywany też Stagirytą (od miejsca urodzenia) lub po prostu Filozofem (w tekstach średniowiecznych i nowożytnych).

Był twórcą odmiennego od platonizmu i równie spójnego systemu filozoficznego, który bardzo silnie wpłynął na filozofię i naukę europejską. Zapoczątkował nurt filozoficzny nazywany arystotelizmem, który miał wiele postaci w różnych epokach. Chrześcijańska odmiana arystotelizmu zwana tomizmem powstała w XIII wieku i jest do dziś uważana za oficjalną filozofię Kościoła katolickiego. Założyciel szkoły filozoficznej w ogrodach Lykeionu (od nazwy sąsiadującej z nimi świątyni Apollina Likejosa) – stąd wzięło się później słowo „liceum”.

Oprócz filozofii Arystoteles położył ogromne zasługi w rozwoju logiki i nauk przyrodniczych, szczególnie astronomii, fizyki i biologii. Zbyt rygorystyczna akceptacja tych teorii przez przedstawicieli filozofii scholastycznej stała się jedną z przyczyn opóźnienia rozwoju tych nauk w Europie. Choć ostatecznie wiele jego teorii naukowych okazało się błędnych, to znacząco przyczyniły się one do poszukiwania nowych hipotez.

Rok wydania: 1972 Wydawnictwo: PWN Stan: UżywanaRodzaj okładki: Twarda Wymiar: 14x20cm Ilość stron: 223 Waga: 0.3 kg TIN: T02577173

Uwagi:

Obwoluta/Oprawa: zabrudzona, porysowana, wytarta, z naklejkami
Brzegi stron: zabrudzone, pożółkłe
Kartki: poplamione, pożółkłe
Rogi: zagięte, uszkodzone
Inne: zapiski, adnotacje i pieczątki biblioteczne
Blok: pęknięty
Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie