Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Pozostałe

Pasterstwo Tatr Polskich i Podhala, Tom VIII

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Wraz z niniejszym tomem monograficzne, kompleksowe opracowanie Pasterstwa Tatr Polskich i Podhala zbliża się już ku końcowi. Bez cienia chwalby można śmiało stwierdzić, że tego rodzaju dzieło kompleksowe jest jedynym dotychczas zjawiskiem i dorobkiem nie tylko nauki polskiej, ale w ogóle nauki światowej. Stosunkowo niewielkie terytorium, nie obejmujące nawet powierzchni jednego powiatu, uzyskało zbiorową monografię fizjograficzną, geograficzną, agrotechniczną, zootechniczną, historyczną, socjologiczną i etnograficzną, opartą na dogłębnych badaniach terenowych , archiwalnych i muzealnych. W ośmiu tomach, na 3100 stronicach, stworzyło 37 autorów bogatą syntezę obszaru Teatr Polskich i Podhala oraz wszechstronnego życia na nim we wszystkich niemal przejawach. (fragment) Pasterstwo w Tatrach Polskich i na Podhalu, jako zagadnienie niezmiernie interesujące i jedyne w swoim rodzaju w naszym kraju, doczekało się wspaniałego opracowania , z którego nauka polska będzie mogła być dumna przez długie lata. W monografii również szczegółowo omówiona jest historia pasterstwa na Podhalu, jego wielce skomplikowane i urozmaicone dzieje od co najmniej XIII w., jego geneza oraz wpływ na rozwój stosunków społeczno- gospodarczych we wsi podhalańskiej. Dzieło niniejsze zostało zaplanowane z ogromnym rozmachem. jego inicjator, a zarazem redaktor naczelny, od wielu lat związany swymi zainteresowaniami z tatrami i życiem pasterskim, prof. dr Włodzimierz Antoniewicz podjął niezwykle ambitny plan stworzenia kompleksowej monografii, omawiającej w sposób możliwie wyczerpujący , a zarazem syntetyczny, całokształt zagadnień z życiem pasterskim w tatrach i na Podhalu.

Rok wydania: 1970 Wydawnictwo: Zakład Narodowy Im. Osslolińskich / PAN Stan: UżywanaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 21x30cm Waga: 2.3 kg

Uwagi: Brzegi stron lekko zakurzone i pobrudzone. Obwoluta mocno naddarta, poplamiona, wytarta na krawędziach i grzbiecie. Podpis poprzedniego właściciela na pierwszej stronie. Strony delikatnie pożółkłe.

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie