Powrót

Polska

  • -5%

Alpy Wschodnie. 32 wielodniowe trasy trekkingowe

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

ALPY WSCHODNIE alpejskie szczyty blisko Polski. Teraz już nie znajdziesz żadnej wymówki aby tam nie pojechać
Czy jest coś piękniejszego niż przebywanie całymi dniami wśród nietkniętej natury, z dala od codzienności i związanego z nią pośpiechu, a wieczorem, po trudach wędrówki, pobyt w przytulnym schronisku? Niniejszy przewodnik przedstawia 32 urozmaicone trasy trekkingowe w Alpach Wschodnich.
Wśród dużych i najbardziej znaczących masywów górskich wybrano najpiękniejsze i najbardziej reprezentatywne trasy. Znajdziemy tu klasyki, jak Venediger Hhenweg i Berliner Hhenweg, ale także kilka mało znanych szlaków, jak Sentiero delle orobie Orientale. Jest w czym wybierać od krótkich weekendowych wypadów po dwutygodniowe trekkingi. Główny akcent położono na trasy cztero- i pięciodniowe. Warto jednak przeznaczyć nieco więcej czasu na odpoczynek w schroniskach, relaks nad licznymi górskimi jeziorami i zdobycie pomniejszych wierzchołków.
Skala trudności tras jest szeroka od łatwych wędrówek dla początkujących i rodzin z dziećmi po szlaki wymagające dużej pewności stawianych kroków w terenie wysokogórskim i doświadczenia w poruszaniu się po lodowcu. Również miłośnicy ferrat znajdą coś dla siebie. Kto lubi ekspozycję, będzie czuł się na żelaznych perciach w masywie Brenta usatysfakcjonowany.
Wyraźnie wydzielone partie informacyjne, wyczerpujące opisy dróg, profile wysokościowe i mapy czynią z przewodnika nieodzowną pomoc przy planowaniu wędrówek. Nie pozostaje nic innego, jak zainspirować się fantastycznymi zdjęciami, spakować plecak i wyruszyć na szlak.

Rok wydania: 2021 Wydawnictwo: Bezdroża Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 14x21cm Ilość stron: 344 Waga: 0.5 kg EAN: 9788328369863

75,05 zł 79,00 zł
+ -

Opinie