Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Opracowania ogólne

  • -10%

1945 - rok zwycięstwa BR

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

1945 rok był ostatnim rokiem II wojny światowej, która dla obywateli ZSRS była wielką wojną ojczyźnianą. Wojska sowieckie nieustępliwie, nie oglądając się na straty, parły w stronę Berlina, zdobycie którego dla sowieckich wodzów było symbolem klęski III Rzeszy. ,,Po drodze była Polska, zdradzona już przez sojuszników podczas Konferencji Jałtańskiej, Rumunia, która w ostatniej chwili zdążyła zmienić orientację wojenną, Węgry, którym to się już nie udało, Austria i Czechosłowacja. Po czterech latach zmagań żołnierz sowiecki wkroczył na tereny Germanii. Wkroczył jako zwycięzca, któremu nikt już nie mógł stawić oporu, wkroczył i zaczął się mścić. A miał za co! Płonęły grabione wsie i miasteczka, masowo gwałcono kobiety, mordowano starców i dzieci. Rozmiar bestialstw przekroczył wszelkie granice, dobroduszny Słowianin przeistoczył się w żądnego krwi potwora. Mijających granicę Prus Wschodnich i Niemiec żołnierzy witał napis: ,,Oto ona, przeklęta Germania. I w tej przeklętej Germanii rękoma żołnierzy sowieckich dopełniła się sprawiedliwość dziejowa.
1945... to kolejna pozycja znakomitego białoruskiego historyka Władimira Bieszanowa, ukazująca przygotowania do wojny w ZSRR i przebieg sowieckiej wojny ojczyźnianej. Nakładem naszego wydawnictwa ukazały się tego autora: ,,Kadry decydują o wszystkim`, ,,Czerwony Blitzkrieg`, ,,1942. Poligon czerwonych generałów` (wspólnie z wyd. Harmonia), ,,1943 - rok przełomu`.

Rok wydania: 2013 Wydawnictwo: Inicjał Andrzej Palacz Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 16x23cm Ilość stron: 444 Waga: 0.5 kg EAN: 9788364066023

35,19 zł 39,10 zł
+ -

Opinie