Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Opracowania ogólne

1809 Grom nad Dunajem T.2 Aspern BR

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

W drugim tomie swojej mistrzowskiej pracy o epickiej kampanii Napoleona w roku 1809, John H. Gill opisuje działania francuskiego cesarza, szukającego decydującego rozstrzygnięcia w wojnie przeciwko Habsburgom historia, której detale były rzadko przywoływane, szczególnie w pracach angielskojęzycznych.
Relacja rozpoczyna się od efektownego uderzenia armii francuskiej z Bawarii na Wiedeń doliną Dunaju i przedstawia pierwszą bezdyskusyjną porażkę Napoleona w bitwie pod Aspern Essling oraz straszliwą bitwę pod Ebelsbergiem, opisywaną przez jej uczestników jako najpotworniejszą z tych, w których kiedykolwiek brali udział.
To sugestywna i fachowo przedstawiona opowieść, która interpretuje tworzące ją wydarzenia zarówno na poziomie strategicznym, jak i z punktu widzenia pojedynczego człowieka; od decyzji o ruchach armii liczących ponad 100 tysięcy ludzi, do doświadczeń poszczególnych żołnierzy i cierpień ludności lokalnej.
Kompletna historia ostatniej zwycięskiej wojny Napoleona First Empire
Dowód na to, że badania nad wojnami napoleońskimi są nadal w świetnej formie Gary Sheffield, profesor Uniwersytetu w Birmingham.
Raz jeszcze Jack Gill zwraca się ku tematowi, który zna tak dobrze wojnie roku 1809 z Austrią. Korzystając ze swojej szerokiej znajomości niemieckich, austriackich i francuskich wspomnień, dzienników, historii jednostek oraz oficjalnych raportów, przedstawia nam ostatnią zwycięską kampanię Napoleona Robert Burnham, redaktor The Napoleon Series.

Rok wydania: 2017 Wydawnictwo: Napoleon V Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 17x24cm Ilość stron: 441 Waga: 0.5 kg EAN: 9788365855411

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie