Razem 0,00 zł

+Koszt dostawy od -

Powrót

Matematyka ogólna

155 zadań o szeregach z pełnymi rozwiązaniami

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Książka 155 zadań o szeregach z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku z serii Biblioteczka Opracowań Matematycznych jest skierowana głównie do studentów studiów dziennych i zaocznych kierunków technicznych i ekonomicznych.
Opracowanie dotyczy najważniejszych zagadnień związanych z szeregami. Są to przede wszystkim: badanie zbieżności szeregów, wyznaczanie obszarów zbieżności, rozwijanie funkcji w szeregi potęgowe i Fouriera. Problematyka szeregów stwarza bowiem często wiele wątpliwości, a przeanalizowanie pewnej porcji przykładowych rozwiązań pozwala poczuć się pewniej w nowych obszarach wyższej matematyki.
Podobnie jak inne książki z tej serii opracowanie zawiera tylko niezbędne do rozwiązywania zadań informacje teoretyczne. Głównym celem opracowań z tej serii jest bowiem przegląd i prezentacja metod rozwiązywania zadań z różnych działów matematyki wyższej, tak aby mogły one stanowić istotną pomoc dla studentów kierunków technicznych i matematycznych a także wszystkich zainteresowanych.

Rok wydania: 2011 Wydawnictwo: Bila Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 15x18cm Ilość stron: 64 Waga: 0.5 kg EAN: 9788360667231

Produkt niedostępny
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Opinie