Powrót

Azja

  • -6%

150 zabaw ruchowych

Opinie czytelników: (0) Dodaj ocenę

Propozycje 150 zabaw ruchowych narodziły się z konieczności zapewnienia narzędzi potrzebnych do rozwijania sprawności motorycznej i praksyjnej dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a także dzieci starszych ze stwierdzonymi deficytami rozwojowymi. Zgodnie z wynikami najnowszych badań w tej dziedzinie proponujemy 150 zabaw, których celem jest poprawa:
percepcji i kontroli ciała;
-równowagi i motoryki dużej;
-koordynacji rękaoko i motoryki małej;
-sprawności grafomotorycznej;
-sprawności praksyjnej niezbędnej do czynności samoobsługowych i do nauki pisania.
Przedstawione w książce propozycje aktywności można wykorzystać w przedszkolu lub szkole, w domu, a także w ramach zajęć wczesnego wspomagania rozwoju czy rehabilitacji. Opis każdej zabawy zawiera wskazówki dotyczące wieku dziecka, celu aktywności, formy pracy (indywidualna, w parze, w grupie), potrzebnych materiałów, czasu trwania, przebiegu oraz możliwych modyfikacji i wariantów. Ostatni element opisu jest bardzo ważny, bo pozwala dostosować zabawę do potrzeb dziecka, zwiększyć jego elastyczność poznawczą i rozwijać umiejętność generalizacji. W aneksie znajduje się kilkadziesiąt kart roboczych do wykorzystania podczas zabaw, do tomu dołączone zostały również kolorowe plansze do konkretnych gier.
Książkę kierujemy do wszystkich, którzy zajmują się rozwojem dziecka nauczycieli, wychowawców, terapeutów rozwoju neuro- i psychomotorycznego, ale też do rodziców, którzy chcą pomóc swoim dzieciom zdobywać nowe umiejętności.

Rok wydania: 2020 Wydawnictwo: Harmonia Stan: NowaRodzaj okładki: Inna Wymiar: 21x29cm Ilość stron: 200 Waga: 0.5 kg EAN: 9788377441954

43,76 zł 46,40 zł
+ -

Opinie